Jak by měly ženy pečovat o svou pleť?

Péče o pleť

Jak by měly ženy pečovat o svou pleť?

Jak by měly ženy pečovat o svou pleť?

Snad všechny si přejeme zůstat mladé a krásné. Boj s časem se bohužel vyhrát nedá, ale i tak můžeme pomoci své pleti, aby nestárla příliš rychle. Existují faktory, které stárnutí pleti zrychlují – patří mezi ně UV záření, špatná životospráva, stres, nedostatečná péče o pleť nebo třeba kouření. Na druhou stranu jsou tu ale i pomocníci, díky kterým si pokožka svou mladost udrží déle. A na ty se zaměříme v následujících řádkách.

Typ pleti

Než se pustíme do výběru přípravků na pleť, měly bychom mít jasno v tom, jaký typ pleti máme. Může být mastná, suchá, smíšená, citlivá nebo také problematická, se sklonem k tvorbě akné. Další rozlišení je pak dle věku – jiné výrobky jsou vhodné pro mladé dívky, jiné zase pro ženy se zralou pletí.

Správný postup při čištění pleti

Jednoduše lze správný postup čištění pleti při odlíčení popsat takto:

 1. Odlíčení očních partií – ideální může být například dvoufázový odličovač očí od Bourjois, který jedním tahem odlíčí i voděodolný make-up. Jeho první fáze je olejová pro snadné odstranění líčidel, druhá fáze je pak vodní. Díky ní je pokožka zanechána s pocitem svěžesti bez nepříjemných mastných stop. Na odlíčení očních partií vždy volte oftalmologicky testované produkty, abyste předešla podráždění očí.
 2. Čištění obličejových partií – můžete využít pleťová mléka nebo emulze, případně čistící gel. K odličování je vhodná i micelární voda. Například micelární voda L'ORÉAL Skin Perfection 3in1 Purifying Micellar Solution bezchybně odličuje make-up, perfektně čistí pleť a navíc ji zdokonaluje v jednom jediném kroku. Dokáže okamžitě, velmi účinně a přitom naprosto šetrně odlíčit váš obličej, oči i rty.
 3. Tonizace pleti – provádíme pleťovou vodou či tonikem. Tonizaci je vhodné zařadit do péče o pleť ráno i večer. Pokud použijete micelární vodu, je tonizace provedena již během čištění obličeje.
 4. Pleťový peeling – podle druhu vaší pleti je vhodné zhruba jednou týdně zařadit do péče o pleť i kvalitní pleťový peeling, který odstraní horní odumřelé buňky kůže a učiní tak vaši pleť jemnější a zářivější.

Co při péči o pleť pomáhá?

Pokud máte pleť vyčištěnou, je vhodná chvíle na použití vyživujících pomocníků. Těmi jsou:

 1. Pleťové krémy – základní přípravek pro péči o pleť, pleťové krémy byste měla využívat ráno i večer, vždy s ohledem na váš typ pleti. Mohou být na vrásky, zklidňující, vyživující, s kyselinou hyaluronovou, omlazující nebo pro problematickou pokožku. Důležitá je vždy hydratace pleti – mráz, slunce nebo silný vítr pokožku vysušují a je třeba jí dodat potřebné živiny. Rozlišujte také denní a noční krémy, každý má na vaši pleť jiný účinek. Relativní novinkou, která se setkala s nadšeným přijetím zákaznic, jsou BB a CC krémy. BB krémy (Blemish Balm neboli krém na vady pleti) kryjí a vylepšují pokožku bez zbytečného zatížení, CC krémy (Colour Correction neboli barevná korekce) nabízí barevně sjednocenou a hydratovanou pleť.
 2. Pleťové masky – představují další stupeň v péči o pleť. Používají se dle druhu několikrát týdně či měsíčně. Většinou mají hutnější konzistenci než krémy a nechávají se různě dlouhou dobu působit na pokožce – čas působení je přesně určen výrobcem a je vhodné ho dodržet – poté se smyjí, setřou nebo sloupnou (podle druhu masky). Jejich úlohou bývá hydratace, výživa či zklidnění pleti.
 3. Pleťové kůry – jsou další nadstavbovou částí péče o pleť. Například Ryor nabízí pleťovou kůru Luxury Care Kapsle s aktivními ceramidy, která potlačuje přirozené, viditelné známky stárnutí a zlepšuje hydrataci pleti. Nanáší se na pleť po večerním čištění, ale před použitím nočního krému. Využije se tak dokonale celé spektrum aplikovaných aktivních látek.

Na co nezapomínat při péči o pleť?

Dodržování několika jednoduchých pravidel vám v péči o pleť pomůže:

 • Zkontrolujte expirační dobu vaší kosmetiky – po otevření vám pleťové krémy, masky a další pečující přípravky vydrží většinou dvanáct měsíců, neotevřené o něco déle. Používejte na svou pokožku pouze přípravky, které tuto dobu nepřekročily.
 • Odlíčení – ani po náročném dni nezapomínejte na důkladné odlíčení a očištění vašeho obličeje. A to i, pokud se nelíčíte. Vždy je vhodné zbavit vaši pleť nečistot, které na ní přes den ulpěly.
 • UV záření – pokud se často pohybujete na slunci, je ideální používat pleťové krémy obsahující ochranu proti UV záření.
 • Věnujte se nejen obličeji – nezapomínáte při péči o pleť na okolí očí, dekolt nebo krk?
 • Vyvarujte se stresu – negativně se projevuje na kvalitě vaší pokožky.
 • Sportujte – při pravidelném sportování je pleť zásobována kyslíkem a živinami, které jsou potřebné pro tvorbu kolagenu. Ten napomáhá proti stárnutí pleti.
Jak by měly ženy pečovat o svou pleť? - 1 Jak by měly ženy pečovat o svou pleť? - 2 Jak by měly ženy pečovat o svou pleť? - 3

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací >